Kontamine Varil Geri Kazanım

Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’nde 15 01 10 kodu ile tanımlanmıştır.

Tesisimizde bu kategorideki atıklar için özel çözümler ürettik ve sürekli geliştiriyoruz. Tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ambalaj atıklarından olan varil ve plastik bidonları çeşitli temizleme ve düzeltme işlemlerinden geçirerek ülke ekonomisine tekrar kazandırıyoruz.

Tenekeleri ise parçalama makinesinden geçirip çeşitli kimyasalla yıkadıktan sonra üzerindeki tehlikeli maddelerden arındırıyoruz. Ürettiğiniz atıklar ile ilgili sorumluluğunuzu lisanslı çözümlerimizle gönül rahatlığıyla üstleniyoruz.

Kontamine Ambalaj ve Atık

Kontamine maddelerle kirlenen veya içeriğindeki tehlikeli atıklarla beraber kontamine olan tüm ambalajlar, tehlikeli atık sınıfında yer almaktadır. Bu ambalajlar ayrıca kontamine atık olarak adlandırılır. Firmamız uzun yıllardır tehlikeli ve tehlikesiz atıkların geri kazanım sürecine destek olmakla beraber bu sektördeki müşteri memnuniyetini sağlamayı sürdürmektedir.

Kontamine Atık Nedir?

Kontamine atık, çevreye ciddi zarar vermeyen fakat farklı materyallerle bir araya geldikten sonra tehlike arz edebilecek atıklardır. Tiner kutuları ve bez parçaları, kontamine atıklara verilecek örneklerdendir. Ayrıca kimyasal maddeler, çamur ve buna benzer maddelerim içinde biriken atıklar, tesislerimizde geri kazanım projesine tabii tutulmaktadır.

Her türden iş güvenliği ve sağlığı kriterlerine uyum sağlarken aynı zamanda tam otomatik sistem yıkama ünitelerine sahip olan firmamız, maddelerin ölçülerine göre sınıflandırma yaparak kontamine atıkları tekrar kullanılmak üzere hazırlamaktadır. Firmamız ayrıca kontamine varil geri kazanım başta olmak üzere atık yönetimi danışmanlığı, saha atık yönetimi ve tehlikeli atık lojistiği gibi kategorilerde de çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda kontamine atık yönetim firması olarak sürekli gelişen teknolojileri kullanırken, doğru ve düzenli çalışmalar sonrasında kaynakların ayrılarak sürekli kullanılmasını sağlıyoruz. Özet olarak toplanan malzemelerin daha iyi bir şekilde değerlendirilmesi adına firmamızla iletişime geçmeniz ve hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi almanız yeterli olacaktır